Šachové dílny - PŘELOŽENO NA ROK 2021

30. 03. 2020

15. – 17. dubna 2020, vždy 10.00 - 18.30

Sochařský ateliér pod širým nebem

Výtvarník Libor Bartoš bude v zámeckém parku tvořit šachovou figurku ze dřeva v životní velikosti - inspirujte se jeho tvorbou, přijďte se podívat, jak se dvoumetrový kus dřeva mění pod rukama ve výstavní exponát.

 16. - 17. dubna 2020, vždy 16.00 – 18.30

Sochařská dílna pro dospělé

Naučte se, jak se s motorovou pilou a sekyrkou tvoři umění! Osvojte si základy práce se dřevem a zkuste pod vedením výtvarníka Libora Bartoše vytesat dřevěnou sochu. 

Workshop je zdarma, podmínkou účasti je vlastní vybavení - motorová pila, úhlová bruska (flexa), sekyra, gumová palice a dláta dle vlastního uvážení.

V případě zájmu se zapište do on-line tabulky:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vsU0mgoQ6YH2RUdNDUZay_vdDs1wYmoUhhIioYhmYM8/edit?usp=sharing

 

18. dubna 10.00 – 16.00 a 19. dubna 10.00 – 12.00

Sochařská dílna pro rodiny s dětmi

Pojďte s námi vytvořit sadu největších šachových figurek v Blansku! Půlmetrové figurky ze sádry a tvrdého polystyrenu se stanou součástí výstavy Šachové příběhy na blanenském zámku. Po jejím ukončení bude sada 32 figurek k dispozici pro maxi šachové partie.

Dvoudenní workshop pod vedením výtvarníka Libora Bartoše a Antonína Juračky je zdarma, podmínkou účasti dětí do 8 let včetně je dospělý doprovod. Děti od 9 let se mohou dvoudenní dílny zúčastnit samy. Dílna proběhne v zámeckém parku pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí bude přesunuta do prostor Základní umělecké školy Blansko. Nabízíme 32 míst, každé dítě si vyrobí jednu figurku. Oběd v sobotu je díky sponzorům, restauraci Pizzazz, zajištěn.

V případě zájmu se zapište do on-line tabulky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1u7nIH1EABLammOdD2FxyiQaI1dWLTOAAyAhOEb5ePUM/edit?usp=sharing

 

19. dubna 15.00 

Zahájení výstavy maxi šachových figur

Dřevěné i sádrové maxi figurky budou představeny v multimediálním sále blanenského zámku. Zváni jsou autoři figurek, milovníci hry v šachy i ti, kteří ji hrát neumějí a pravidla hry by se chtěli teprve naučit. Součástí netradičního zahájení výstavy bude i krátká šachová partie s vyrobenými figurkami, hrát budou samy děti ale i opravdový profesionál. Kdo? Nechte se překvapit! V průběhu vernisáže budou zpřístupněné prostory výstavy Šachové příběhy v Muzeu Blanenska.

 

 

Šachové dílny - PŘELOŽENO NA ROK 2021